Wojskowe Koło Łowieckie nr 408 WILK dzierżawi cztery obwody łowieckie o łącznej powierzchni 17213 ha, w tym dwa polne nr 4 i 8 o powierzchni 8232 ha i dwa leśne nr 52 i 178 o powierzchni 9432 ha.
Obwód łowiecki nr 4 – rejon hodowlany XI o powierzchni 3499 ha. Grunty leśne stanowią 30% powierzchni obwodu, położony w powiecie głogowskim i nadleśnictwie Głogów. W Kluczach znajduje się woliera o charakterze hodowlano-adaptacyjnym dla kuropatwy szarej o powierzchni 10 arów. Okolica posiada wspaniałe możliwości do uprawiania czynnej turystyki. Nie mniej jednak duża penetracja obwodu nie sprzyja właściwej gospodarce łowieckiej. Zwierzyna występująca w tym obwodzie to: jelenie, sarny, dziki, lisy, jenoty, kuny, dzikie kaczki, słonki w okolicy m. Wilków gniazduje bocian czarny a w rejonie Odry można zaobserwować orła bielika. W odnodze starej Odry zamieszkał bóbr.
Obwód łowiecki nr 8, rejon hodowlany XI – łączna powierzchnia 4733 ha z tego grunty leśne stanowią 2,7%, położony w powiecie głogowskim, nadleśnictwo Głogów. Zwierzyna łowna występująca w obwodzie to: jelenie – przechodnie nie mają ostoi, sarny, dziki, lisy, jenoty, grzywacze, kuropatwy. Obwód graniczy z peryferiami Głogowa położony na wzgórzach Dalkowskich. Do niedawna na terenie obwodu w okolicy m. Górkowo znajdowały się duże połacie pięknych żarnowców lecz niestety wkraczająca tam prywatyzacja zniszczyła ten obszar. W dodatku wkracza tam i przemysł miedziowy na terenie obwodu jest budowany szyb górniczy w m. Łagoszów Mały.
Obwód łowiecki nr 52 – rejon hodowlany XIII o powierzchni 4512 ha. Grunty leśne stanowią 94% powierzchni obwodu, położony w powiecie bolesławieckim i nadleśnictwie Przemków. W Biernatowie koło dzierżawi część leśniczówki na stanicę myśliwską. Zwierzyna łowna występująca w tym obwodzie to: jelenie, sarny, dziki, lisy, jenoty, kuny, borsuki, słonki, grzywacze. Podkreślić należy występowanie w obwodzie zanikającego już gatunku jakim jest cietrzew, który wpisany jest do Czerwonej Księgi Ptaków Chronionych. Częściowo obwód włączony jest w Przemkowski Park Krajobrazowy. Można tu spotkać wiele różnorodnych niespotykanych w innych rejonach gatunków fauny i flory. Na podkreślenie zasługuje występujące w tym obwodzie największe w Europie skupisko wrzosów. Do najbardziej znanych pomników przyrody należy niewątpliwie najstarszy (udokumentowany) dąb szypułkowy w Polsce „CHROBRY” okaz rosnący w m. Piotrowice.
Obwód łowiecki nr 178 – rejon hodowlany I o powierzchni 4469 ha. Grunty leśne stanowią 73% powierzchni obwodu, położony w powiecie wschowskim, nadleśnictwo Sława Śląska. W Strzeszkowie koło posiada stanicę myśliwską z pomieszczeniami magazynowymi, a w Kierznie wylęgarnię i wolierę przejściową dla kuropatw. Zwierzyna łowna występująca w tym obwodzie to: jelenie, sarny, dziki, lisy, jenoty, borsuki, słonki, grzywacze. Obwód położony jest na terenie dawnej puszczy Karolackiej wprawdzie monokulturowy (las sosnowy). Charakteryzuje się w szczególności wzorowo oznakowanymi oddziałami leśnymi mówiącymi o wzorowo prowadzonej gospodarce leśnej. Ciekawa jest historia tego terenu tu powstała powieść Edwarda Stachury „Siekierezada” artysta w pewnym okresie swojego życia pracował jako robotnik leśny w leśnictwie Grochowice. W obwodzie znajdują się ciekawe i nie zbadane miejsca powiązane z historią tej okolicy – spalona leśniczówka wysiedlona osada Koronkowo – Strzeszków itp.
Kapituła Odznaczeń Łowieckich , na swym posiedzeniu w dniu 11.06.2014, postanowiła nadać WKŁ Nr 408 „WILK” w Głogowie Złoty Medal Zasługi Łowieckiej. Dekoracji sztandaru dokonali Wiceprezes Naczelnej Rady Łowieckiej Bolesław Tatarzycki, Przewodniczący Okręgowej Rady Łowieckiej w Legnicy Stanisław Pępkowski oraz Łowczy Okręgowy PZŁ w Legnicy Ryszard Bryliński.
Koło bierze czynny udział w organizacji oraz sponsoringu licznych imprez oraz inicjatyw podejmowanych przez lokalne samorządy, stowarzyszenia i wspólnoty parafialne np.
1. Festyn „Parafiada Myśliwska” w Tarnowie Jeziernym
2. „Grodowieckie Spotkania Myśliwych” w Grodowcu
3. Festyn ,,Święto Bzów” w Siedlisku
4. „Stachuriada” w Grochowicach
5. „Hubertus” Grochowicki
6. Lokalne „Dożynki” gminne.
Wspiera finansowo zakup pomocy naukowych dla zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. Organizuje wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży przybliżające im piękno natury i otaczającej przyrody.
Współpracuje z Zespołem Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie w organizacji zajęć praktycznych w lesie dla uczniów klas o tym profilu.
Skład zarządu WKŁ 408 „WILK”:
Kol. Krzysztof SIDOROWICZ – prezes
Kol. Wojciech KUSZEWICZ- łowczy
Kol. Robert DYRCZ – sekretarz
Kol. Adam MUSIAŁ – skarbnik
Kol. Ryszard ŻYWOKARTA – podłowczy
Kol. Tomasz AUGUSTYNIAK -podłowczy
Kol. Marek DEMESZUK – podłowczy