MYŚLIWI DZIECIOM

Wiosna tego roku obfitowała w spotkania myśliwych naszego Koła z młodzieżą z głogowskich szkół. Cykl rozpoczęty został przez kolegę Stanisława Dziurę lekcjami przyrody w Szkole Podstawowej nr 7 oraz Gimnazjum nr 5. 

Wraz z nadejściem słonecznej aury sprzyjającej wycieczkom na łono przyrody do kolegi Stanisława Dziury dołączyli koledzy Roman Królak i Robert Rodziewicz, którzy zorganizowali lekcje przyrody na terenie obwodu nr 52 dla uczniów Zespołu Szkół Szkolno - Wychowawczych oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Na spotkanie z przyrodą dzieci wyruszyły kolorowym wagonikiem. Podróżowały słuchając myśliwskich opowieści o mijanych miejscach, drzewach, wodopojach i zwierzętach. Szybko poczuli więź z dziką przyrodą niejednokrotnie przełamując lęki z nią związane. Wielu z nich zapuściło się głęboko w las po raz pierwszy w życiu.

Największe wrażenie na dzieciach zrobił „Chrobry” – 750-letni dąb szypułkowy oraz legenda z nim związana. Nauczyły się rozpoznawać ptaki i zwierzęta żyjące w bliskim otoczeniu człowieka. Dowiedziały się, jak bardzo potrzebna zwierzętom jest pomoc ludzi. Poznały zwyczaje leśnych zwierząt, nabrały szacunku dla przyrody a przy tym wszystkim dobrze się bawiły.

W trakcie wycieczki odbyło się ognisko połączone z niespodzianką, każdy uczestnik spotkania otrzymał prezent w postaci czasopisma przyrodniczego dla dzieci „Tropami przyrody”. Tego typu spotkania z naturą i łowiectwem pozostawiają w dzieciach niezapomniane wrażenia, dlatego musimy organizować ich jak najwięcej.

 

Więcej fotografii w zakładce GALERIA...